Vi är Sysarb

Teamet bakom Sysarb ett 20-tal konsulter, utvecklare och glädjespridare som kombinerar mycket skratt, härlig gemenskap med ett stort hjärta för att digitalisera löneprocessen. Vill du bli en del av vårt härliga gäng eller bara är nyfiken på hur vi kan hjälpa dig, tveka inte att höra av dig!

Bild på kamera
karriärtrappa

Ett globalt SaaS-bolag

Sysarb är ett etablerat SaaS-bolag inom HR-tech på en sjukt spännande resa! Vi har ett extremt uppskattat löneanalysverktyg som används av mini- till megaföretag och hälften av Sveriges kommuner. Nu har vi även precis gjort entré på den globala marknaden!

Vi brinner för ett arbetsliv där medarbetare är motiverade och upplever rättvisa på arbetsplatsen. Därför hjälper vi våra kunder att sätta lön som är jämställd, transparent och ekonomiskt hållbar!

Vårt löneanalysverktyg är banbrytande, och på sikt tror vi att det kan förändra lönesättningen för en hel värld. Verktyget hanterar lönekartläggning, samtal, benchmark, lönesättning, prestation och målstyrning. HR-personer och chefer får alltså stöd för hela löneprocessen.

Så: Vi heter Sysarb och vi gör det lätt att sätta rätt lön! Vill du vara med på vår resa? Join us!

 

Vill du se vilka vi är eller ha kontaktuppgifter till en speciell person på Sysarb? Klicka här! 

Här är vi!

Sysarb kollegor

Amanda Rosdahl

Digital Communication Manager
amanda.rosdahl@sysarb.se
0589-501 60

Annmarie strandell lönekartläggningskonsult sysarb

Ann-Marie Strandell

Consultant
ann-marie.strandell@sysarb.se
070-376 70 30

AnnaKarin Runestad

AnnaKarin Runestad

Consultant
annakarin.runestad@sysarb.se
070-694 44 52

Daniel Edenholm vd sysarb

Daniel Edenholm

CEO | Chief Executive Officer
daniel.edenholm@sysarb.se
070-217 82 79

Daniel Pärlesköld sysarb

Daniel Pärlesköld

Consultant
daniel.parleskold@sysarb.se
070-343 20 90

Elof Lindh

Account Manager
elof.lindh@sysarb.se
070-948 94 55

Eric Nylén

Consultant
eric.nylen@sysarb.se
073-474 72 23

hej skylt sysarb

Erik Göransson

Account Manager
erik.goransson@sysarb.se
073-051 78 10

Irene bergstrand

Iréne Bergstrand

Key Account Manager
irene.bergstrand@sysarb.se
076-191 95 27

Janina bergström systemutvecklare Sysarb

Janina Bergström

Developer
janina.bergstrom@sysarb.se
0589-501 60

Joakim rosdahl

Joakim Rosdahl

CTO | Chief Technology Officer
joakim.rosdahl@sysarb.se
070-881 21 87

lovisa johansson

Lovisa Johansson

Consultant
lovisa.johansson@sysarb.se
072-888 40 25

lovisa larsson

Martina Larsson

Customer Success Manager
martina.larsson@sysarb.se
0589-35 57 79

hej sysarb

Niclas Hilmersson

Developer
niclas.hilmersson@sysarb.se
0589-501 60

Oscar Meivert

Head of Growth
oscar.meivert@sysarb.se
073-085 73 83

Peter Wäfors lönekartäggningskonsult sysarb

Peter Wäfors

Administrative Manager
peter.wafors@sysarb.se
070-284 68 57

Philip White systemutvecklare sysarb

Philip White

Developer
philip.white@sysarb.se
0589-501 60

Pierre hedstrom sysarb

Pierre Hedström

Consultant
pierre.hedstrom@sysarb.se
076-677 88 92

Sandra frojdenstam profilbild

Sandra Fröjdenstam

Customer Success Manager
sandra.frojdenstam@sysarb.se
0589-35 57 72

Sanna Helgstrand profilbild

Sanna Helgstrand

Customer Success Manager
sanna.helgstrand@sysarb.se
0589-501 60

Saskia linton

Saskia Linton

Consultant Manager
saskia.linton@sysarb.se
0589-35 57 84

Simon Cehlin systemutvecklare sysarb

Simon Cehlin

Developer
simon.cehlin@sysarb.se
0589-501 60

Timmy Eliasson CMO Sysarb

Timmy Lundin

CMO | Chief Marketing Officer
timmy.lundin@sysarb.se
073-314 02 05

Tuija Jensen sysarb

Tuija Jensen

Administrator
tuija.jensen@sysarb.se
0589-501 60

ulf gustavsson lönekartläggningskonsult

Ulf Gustavsson

Consultant
ulf.gustavsson@sysarb.se
072-247 54 81

Har du en teknisk fråga?

Vi på customer success svarar gärna på dina frågor. Vad vill du veta? Fråga oss vad som helst!

Sandra frojdenstam profilbild
Sanna Helgstrand profilbild
lovisa larsson