Vad är Sysarb egentligen?

Och vad står vi för? Vilka är vi som jobbar här och varför gör vi det vi gör? Oavsett om du vill läsa mer om vår kultur eller hitta en specifik Sysarbare, så har du hittat rätt!

Vi brukar säga att Sysarb är ett kunskapsföretag, vars huvudsakliga uppgift är att hjälpa chefer sätta rätt lön. Oavsett om den chefen är personalansvarig inom offentlig sektor, HR-chef på ett stort globalt bolag eller VD på det lilla familjeföretaget så tycker vi att det ska vara lätt att sätta rätt.

Det blir därför naturligt att vi som jobbar på Sysarb drivs av att se våra kunder bli ännu bättre i det de redan gör inom lönebildning. Vår gemensamma erfarenhet är både lång och bred, och vi är lika bekväma i det strategiska som operativa personalarbetet.

Målet är i slutändan att dina medarbetare ska uppleva lönesättningen som rättvis och begriplig. Det är grunden i allt vi gör. En viktig faktor som påverkar den upplevda lönerättvisan är likabehandling och öppen dialog mellan chefer och medarbetare. Lönekartläggning är därför grunden och en given del i löneprocessen.

Vi vill vara förstahandsvalet för dig som arbetar strategiskt med lokal lönebildning och jämställda löner, och vi månar om att vara lyhörda för varje kunds specifika behov. Varje år hjälper vi 300 företag att sätta rätt lön för deras 500 000 anställda runtom i landet.

Kundcenter

Sandra Fröjdenstam
Systemkonsult
sandra.frojdenstam@sysarb.se
0589-35 57 72
Sanna Helgstrand
Systemadministratör
sanna.helgstrand@sysarb.se
0589-501 60
Martina Larsson
Systemkonsult
martina.larsson@sysarb.se
0589-35 57 79
 
 
 

Sälj och marknad

Iréne Bergstrand
Key account manager
irene.bergstrand@sysarb.se
076-191 95 27
Emanuel Makhoul
Säljchef
emanuel.makhoul@sysarb.se
072-080 17 78
Amanda Rosdahl
Kommunikatör
amanda.rosdahl@sysarb.se
0589-501 60
 
 
 

Konsulter

Daniel Edenholm
VD | Konsultchef
daniel.edenholm@sysarb.se
070-217 82 79
Ulf Gustavsson
Konsult
ulf.gustavsson@sysarb.se
072-247 54 81
Pierre Hedström
Konsult
pierre.hedstrom@sysarb.se
076-677 88 92
Lovisa Johansson
Konsult
lovisa.johansson@sysarb.se
072-888 40 25
Saskia Linton
Konsult
saskia.linton@sysarb.se
0589-355 784
Jonas Möller
Konsult
jonas.moller@sysarb.se
070-247 53 10
Daniel Pärlesköld
Konsult
daniel.parleskold@sysarb.se
070-343 20 90
Annakarin Runestad
Konsult
annakarin.runestad@sysarb.se
070-694 44 52
Ann-Marie Strandell
Konsult
ann-marie.strandell@sysarb.se
070-376 70 30

Produktutveckling

Simon Cehlin
Utvecklare
simon.cehlin@sysarb.se
0589-501 60
Jonatan Nyqvist
Utvecklare
jonatan.nyqvist@sysarb.se
0589-501 60
Joakim Rosdahl
Produktchef
joakim.rosdahl@sysarb.se
070-881 21 87
Philip White
Utvecklare
philip.white@sysarb.se
0589-501 60
 
 
 
 
 

Ekonomi och administration

Tuija Jensen
Administratör
tuija.jensen@sysarb.se
0589-501 60
Peter Wäfors
Konsult och administrativ chef
peter.wafors@sysarb.se
070-284 68 57